PYTANIA KLIENTÓW

Ile kosztują zdjęcia? cena fotografii wnętrz oraz architektury?

Ceny sesji zdjęciowej różnią się w zależności od obiektu, ilości pomieszczeń, otoczenia oraz czasu potrzebnego na jej realizację jak również obróbkę zdjęć.

Mały: 10 zdjęć: 300 pln
Średni: 15 zdjęć: 450 pln
Duży: 20 zdjęć: 650 pln

Ile kosztują zdjęcia z drona, spacer wirtualny lub filmik promocyjny nieruchomość?

Zdjęcie z drona: 1 zdjęcie -200 zł

Ile kosztuje spacer wirtualny: 300 zł –

Filmik promocyjny nieruchomość:

 • Mały: 300 zł- ujęcia stabilizowane
 • Średni: 450 zł -ujęcia stabilizowane wnętrza + ujęcia z drona
 • Duży: 650 zł- ujęcia stabilizowane wnętrza + ujęcia z drona + ujęcia ze slidera ujęcia z drona

jak zrobic zdjecie mieszkania na sprzedaz, fotografia wnetrz, zdjecia wnetrz krakow,promofocus, karol kleszyk, apartamenty nowe, zdjęcia wnętrz, jak urzdzić apartament, jak zrobić zdjęcia mieszkania, jak urządzić małe mieszkanie, zdjęcia pokoju, fotograf wnętrz, fotograf kleszyk

Jak wygląda przebieg profesjonalnej sesji zdjęciowej mieszkania?
Wejdę na mieszkanie, przejdę się po wszystkich pomieszczeniach. Sprawdzę, czy wszystko będzie ładnie wyglądało w kadrze. Podzielę się z Tobą moimi sugestiami a w razie potrzeby i zasugeruję kosmetyczne zmiany. Podpowiem jakie lampy zapalić, a jakie wyłączyć? Czas, jaki będzie trwała sesja, zależy od ilości pomieszczeń Twojego mieszkania. Rozstawiamy sprzęt i zaczynam robić zdjęcia. Zacznę robić zdjęcia szerokich planów, żeby pokazać układ mieszkania, potem przechodzę do poszczególnych pokoi. Na końcu robię detale. Żeby Twoja oferta prezentowała się pięknie i przyciągała klientów, kieruję się nabytym doświadczeniem.
Ile minut trwa sesja zdjęciowa mieszkania?
Czas potrzebny na realizację sesji zdjęciowej zależy od rodzaju obiektu będącego przedmiotem sesji. Każde pomieszczenie fotografuję ze starannością o najmniejszy detal, aby następnie wybrać najbardziej atrakcyjne zdjęcia do obróbki graficznej. W przypadku 3-pokojowego mieszkania, sesja trwa około 60 min  (łącznie z przygotowaniem i złożeniem sprzętu). Natomiast realizacja sesji dla firm budowlanych, deweloperów czy architektów trwa o wiele dłużej ze względu na jej wielowymiarowość i wielowątkowość.

Szanuję Twój czas. 30% moich klientów dostarcza mi klucze od mieszkania lub zostawia w szyfrowanym sejfie. Oszczędzają w ten sposób czas na dojazd i sesję. Klucze wrzucam im do skrzynki lub spotykamy się na mieście. Ostatnio klientka, która mieszka na co dzień w Anglii, zleciła mi sesję mieszkania na booking w Krakowie. Kluczyki czekały na mnie w szyfrowanym sejfie przy drzwiach. Gotowe zdjęcie wysłałem wysłałem jej e-mailem po 24 h.

Kiedy dostanę gotowe wyretuszowane zdjęcia?

Czas oczekiwania na obrobione fotografie to maksymalnie 24h. 
Zdaję sobie sprawę, że  zdjęcia Twojego mieszkania mają zarabiać na siebie, dlatego dostarczam je szybko dbając jednocześnie o jakość każdego zdjęcia.

Kiedy płacę?

Płatność jest od razu po skończonej sesji

Czy wklejasz takie przedmioty, których nie ma na mieszkaniu?
Tak
Jakim sprzętem robisz zdjęcia wnętrz oraz architektury?
Do realizacji projektów wykorzystuję specjalistyczny sprzęt fotograficzny Sony A7 III i obiektyw Canon 16-35.
Jaka pora dnia jest dobra do zrobienia zdjęć wnętrz oraz architektury?
Żeby to ustalić sprawdzam prognozę pogody i celuję w słoneczne dni. Najlepszy przedział godzinowy jest między 9.00 -15.00. Zdarza mi się robić zdjęcia o godz 7.30 rano w porze letniej przy dobrej pogodzie zdjęcia wychodzą PETARDA!

Kiedy klient potrzebuje zdjęcia na już i jest brzydka pogoda to mam na to sposób. Kiedy niebo jest zachmurzone i pada deszcz to z pomocą przychodzi głęboka obróbka zdjęć. Wycinam niebo zachmurzone i wstawiam piękne niebieskie:)

Co zrobić gdy jest niewielki dostęp światła do mieszkania?
Doświetlam pomszczenie odpowiednimi lampami. Zdjęcie poniżej przedstawia mieszkanie w kamienicy ze słabym dostępem do światła. Wiszące lampy, które widzimy na zdjęciu nie były w stanie doświetlić pokoju w stopniu wystarczającym. Posiadam lampy fotograficzne, które dobieram pod zastane warunki na mieszkaniu. Sztuka zrobienia dobrego zdjęcia w takich warunkach polegała na tym, żeby oddać naturalny klimat pomieszczenia i nie przepalić zdjęcia.
Czy warto do oferty zrobić zdjęcia nocą?
Jeżeli masz nieruchomość w dobrej lokalizacji to warto pokazać jej mocne strony nocą. Zdjęcie poniżej zostało zrobione z dwupoziomowego apartamentu na ul.Ludwikowskiej. Pan Rafał wynajął mieszkanie za 5.400 zł w 7 dni od zamieszczenia oferty.
Jak przygotować mieszkanie do zdjęć?

Przed każdą sesją podpowiem Ci, jak zaaranżować pomieszczenie (tzw. home staging), aby w pełni oddać jego klimat na zdjęciu. Estetyka fotografii ma w szczególności duże znaczenie w przypadku zdjęć obiektów noclegowych i gastronomicznych umieszczanych w Internecie, na portalach typu Booking.com, Airbnb.pl. Mają one na celu wyróżnić ogłoszeniodawcę na tle ofert opublikowanych przez konkurencję oraz zaprosić odbiorców do wyboru danego obiektu na miejsce swojego wypoczynku. Na życzenie klienta wykonuję zdjęcia również po zmroku. Po zakończonej sesji wybieram najkorzystniejsze fotografie oraz poddaje je odpowiedniej obróbce. Do każdego projektu podchodzę indywidualnie dobierając najlepsze metody realizacji oraz właściwy sprzęt fotograficzny. Realizuję sesje zdjęciowe głównie w Krakowie i okolicach, jednak wyjazdy w inne części Polski nie stanowią dla mnie problemu.

Podstawowe zasady:

 • uporządkuj pomieszczenie i odkurz i umyj podłogę
 • ułóż prawidłowo pościel ii wyprasuj pościel, jeżeli są widoczne fałdy czy zagięcia
 • zapal światło
 • schowaj niepotrzebne rzeczy
 • schowaj przewody od telewizora, żeby nie wisiały, pochowaj przedłużki do prądu.                Na co zwrócić uwagę fotografując łazienkę?
 • dokładnie wyczyść lustro, prysznic i wannę tak, żeby nie było żadnej smugi
 • zapal światło, nad lustrem i oświetlenie ledowe
 • schowaj papier toaletowy, kosz na śmieci
 • opuść deskę klozetową.
Czy pomagasz w ustawieniu dodatków na mieszkaniu?

Jeżeli masz kłopot w rozmieszczeniu elementów dekoracyjnych i zastanawiasz się gdzie położyć dekoracje, to możesz liczyć na moje podpowiedzi. Pomogę Ci rozmieścić dodatki do mieszkania, w taki sposób, żeby w kadrze pięknie się komponowały. Przed sesją podpowiem Ci, jak zaaranżować pomieszczenie (tzw. home staging), aby w pełni oddać jego klimat na zdjęciu. Estetyka fotografii ma w szczególności duże znaczenie w przypadku zdjęć obiektów noclegowych i gastronomicznych umieszczanych w Internecie, na portalach typu Booking.com, Airbnb.pl. Mają one na celu wyróżnić ogłoszeniodawcę na tle ofert opublikowanych przez konkurencję oraz zaprosić odbiorców do wyboru danego obiektu na miejsce swojego wypoczynku. Na życzenie klienta wykonuję zdjęcia również po zmroku. Po zakończonej sesji wybieram najkorzystniejsze fotografie oraz poddaje je odpowiedniej obróbce.

jak zrobic zdjecie mieszkania na sprzedaz, fotografia wnetrz, zdjecia wnetrz krakow,promofocus, karol kleszyk, apartamenty nowe, zdjęcia wnętrz, jak urzdzić apartament, jak zrobić zdjęcia mieszkania, jak urządzić małe mieszkanie, zdjęcia pokoju, fotograf wnętrz, fotograf kleszyk

Czym się kieruję w trakcie sesji?

Sesja zdjęciowa dostosowana jest do specyfiki danego pomieszczenia. Zdjęcia wnętrz i architektury – Techniki fotografowania, które stosuję różnią się w zależności od potrzeb miejsca oraz poziomu światła. Wykorzystuję szerokokątny obiektyw, lampy studyjne przenośne.

Piękne mieszkanie na wynajem

Czy robisz zdjęcia na Booking i Airbnb?

Tak.
Przykładowe zdjęcia zrobiłem z uwzględnieniem standardów brandowych Hotelu Corner, które ściśle definiują aspekty techniczne, estetyczne oraz zakres zdjęć. Wynik sesji został pozytywnie zweryfikowany przez centralę jako zgodne z wytycznymi marki Corner. Zdjęcia utworzyły galerię na oficjalnej stronie internetowej hotelu oraz w serwisie booking.com. Zdjęcia w przyszłości mają również posłużyć do promocji hoteli w materiałach drukowanych oraz cyfrowych.

Fotograf wnętrz na Airbnb.pl Kraków
Zdjęcia apartamentu na ul Wawrzyńca 19 w Krakowie.

fotograf na booking Krakow

Fotograf na Booking.com Kraków