PYTANIA KLIENTÓW

Ile kosztują zdjęcia wnętrz

Ceny sesji zdjęciowej różnią się w zależności od obiektu, ilości pomieszczeń, otoczenia oraz czasu potrzebnego na jej realizację jak również obróbkę zdjęć.

Koszty usług są wyszczególnione w Cenniku

 

Jak wygląda przebieg profesjonalnej sesji zdjęciowej mieszkania?

Wejdę do mieszkania i zapoznam się ze wszystkimi pomieszczeniami. Sprawdzę, czy wszystko będzie ładnie wyglądało w kadrze. Podzielę się z Tobą moimi sugestiami, a w razie potrzeby i zasugeruję wizualne zmiany. Podpowiem też jakie lampy zapalić, a które wyłączyć. Czas trwania sesji zależy od ilości pomieszczeń Twojego mieszkania. Rozstawiamy sprzęt i zaczynam robić zdjęcia. Zacznę od szerokich planów, żeby pokazać układ mieszkania. Potem przejdę do poszczególnych pokoi. Na końcu wykonam detale. Wykorzystam nabyte doświadczenie, aby Twoja oferta prezentowała się pięknie i przyciągała klientów.

 

Ile minut trwa sesja zdjęciowa mieszkania?

Czas potrzebny na realizację sesji zdjęciowej zależy od rodzaju obiektu będącego przedmiotem sesji. Każde pomieszczenie fotografuję ze starannością o najmniejszy detal, aby następnie wybrać najbardziej atrakcyjne zdjęcia do obróbki graficznej. W przypadku 3-pokojowego mieszkania sesja trwa około 60 min  (łącznie z przygotowaniem i złożeniem sprzętu).
Realizacja sesji dla firm budowlanych, deweloperów czy architektów trwa o wiele dłużej ze względu na jej wielowymiarowość. Szanuję Twój czas. 30% moich klientów dostarcza mi klucze od mieszkania lub zostawia w szyfrowanym sejfie, przez co nie muszą poświęcać czasu na dojazd i sesję.
Po sesji zostawiam klucze w umówionym miejscu. Jednym z moich ostatnich klientów była osoba mieszkająca na co dzień w Anglii. Zlecenie dotyczyło wykonania sesji zdjęciowej mieszkania do serwisu Booking. Klucze czekały na mnie w szyfrowanym sejfie przy drzwiach, a gotowe zdjęcia wysłałem e-mailem już po 24 h.

Kiedy dostanę gotowe wyretuszowane zdjęcia?

Czas oczekiwania na wyretuszowane  fotografie to maksymalnie 24h. 
Zdaję sobie sprawę, że  zdjęcia Twojego mieszkania mają zarabiać na siebie, dlatego dostarczam je szybko dbając jednocześnie o jakość każdego zdjęcia.

Zobacz przykładowy film jak wygląda obróbka zdjęć nieruchomości:

Kiedy płacę?

Płatność jest od razu po skończonej sesji.

Czy wklejasz takie przedmioty, których nie ma na mieszkaniu?

Tak.

Jakim sprzętem robisz zdjęcia wnętrz oraz architektury?

Do realizacji projektów wykorzystuję specjalistyczny sprzęt fotograficzny Sony A7 III i obiektyw Canon 16-35.

Jaka pora dnia jest odpowiednia do zrobienia zdjęć wnętrz oraz architektury?

Ustalając porę przeprowadzenia sesji sprawdzam prognozę pogody i wybieram słoneczne dni. Najlepszy okres jest między godziną 9.00 a 15.00. Zdarza mi się wykonywać zdjęcia o godz. 7.30 rano w porze letniej – przy dobrej pogodzie zdjęcia wychodzą PETARDA!
Kiedy klient potrzebuje zdjęcia na już, a pogoda nie dopisuje, to i na to znajduję sposób. Gdy niebo jest zachmurzone i pada deszcz, to z pomocą przychodzi głęboka obróbka zdjęć. Wycinam niebo zachmurzone, a wstawiam piękne niebieskie:)

Co zrobić gdy jest niewielki dostęp światła do mieszkania?

Doświetlam pomieszczenie odpowiednimi lampami. Zdjęcie poniżej przedstawia mieszkanie w kamienicy ze słabym dostępem do światła.  Wiszące lampy, nie były w stanie doświetlić pokoju w stopniu wystarczającym. Posiadam lampy fotograficzne, które dobieram w zależności od zastanych okoliczności.  Sztuka zrobienia dobrego zdjęcia w takich warunkach polegała na oddaniu naturalnego klimatu pomieszczenia i uniknięciu tzw. przepalenia zdjęcia.

Czy warto do oferty zrobić zdjęcia nocą?

Jeżeli masz nieruchomość w dobrej lokalizacji to warto pokazać jej mocne strony nocą. Zdjęcie poniżej zostało zrobione z dwupoziomowego apartamentu na ul.Ludwikowskiej. Pan Rafał wynajął mieszkanie za 5.400 zł w 7 dni od zamieszczenia oferty.

Jak przygotować mieszkanie do zdjęć?

Przed każdą sesją podpowiem Ci, jak zaaranżować pomieszczenie (tzw. home staging), aby w pełni oddać jego klimat na zdjęciu. Estetyka fotografii ma w szczególności duże znaczenie w przypadku zdjęć obiektów noclegowych i gastronomicznych umieszczanych w Internecie, na portalach typu Booking.com, Airbnb.pl. Mają one na celu wyróżnić ogłoszeniodawcę na tle ofert opublikowanych przez konkurencję oraz zaprosić odbiorców do wyboru danego obiektu na miejsce swojego wypoczynku. Na życzenie klienta wykonuję zdjęcia również po zmroku. Po zakończonej sesji wybieram najkorzystniejsze fotografie oraz poddaje je odpowiedniej obróbce. Do każdego projektu podchodzę indywidualnie dobierając najlepsze metody realizacji oraz właściwy sprzęt fotograficzny. Realizuję sesje zdjęciowe głównie w Krakowie i okolicach, jednak wyjazdy w inne części Polski nie stanowią dla mnie problemu.

Podstawowe zasady:

  • uporządkuj pomieszczenie i odkurz i umyj podłogę
  • ułóż prawidłowo pościel ii wyprasuj pościel, jeżeli są widoczne fałdy czy zagięcia
  • zapal światło
  • schowaj niepotrzebne rzeczy
  • schowaj przewody od telewizora, żeby nie wisiały, pochowaj przedłużki do prądu.                Na co zwrócić uwagę fotografując łazienkę?
  • dokładnie wyczyść lustro, prysznic i wannę tak, żeby nie było żadnej smugi
  • zapal światło, nad lustrem i oświetlenie ledowe
  • schowaj papier toaletowy, kosz na śmieci
  • opuść deskę klozetową.
Czy pomagasz w ustawieniu dodatków na mieszkaniu?

Jeżeli masz kłopot w rozmieszczeniu elementów dekoracyjnych i zastanawiasz się gdzie położyć dekoracje, to możesz liczyć na moje podpowiedzi. Pomogę Ci rozmieścić dodatki do mieszkania, w taki sposób, żeby pięknie się komponowały w kadrze. Przed sesją podpowiem Ci, jak zaaranżować pomieszczenie (tzw. home staging), aby w pełni oddać jego klimat na zdjęciu. Estetyka fotografii ma szczególne znaczenie w przypadku zdjęć obiektów noclegowych i gastronomicznych umieszczanych w Internecie, na portalach typu Booking.com, Airbnb.pl. Mają one wyróżnić ogłoszeniodawcę na tle ofert opublikowanych przez konkurencję oraz zaprosić odbiorców do wyboru danego obiektu na miejsce swojego wypoczynku. Na życzenie klienta wykonuję zdjęcia również po zmroku. Po zakończonej sesji wybieram najkorzystniejsze fotografie oraz poddaje je odpowiedniej obróbce.

jak zrobic zdjecie mieszkania na sprzedaz, fotografia wnetrz, zdjecia wnetrz krakow,promofocus, karol kleszyk, apartamenty nowe, zdjęcia wnętrz, jak urzdzić apartament, jak zrobić zdjęcia mieszkania, jak urządzić małe mieszkanie, zdjęcia pokoju, fotograf wnętrz, fotograf kleszyk

Czym się kieruję w trakcie sesji?

Stosowane techniki fotografowania różnią się w zależności od potrzeb miejsca oraz poziomu światła. Wykorzystuję szerokokątny obiektyw oraz przenośne lampy studyjne.

Piękne mieszkanie na wynajem

Czy robisz zdjęcia na Booking i Airbnb?

Tak.
Przedstawione poniżej zdjęcia wykonałem z uwzględnieniem standardów brandowych Hotelu Corner, które ściśle definiują aspekty techniczne, estetyczne oraz zakres zdjęć. Zdjęcia zostały pozytywnie zweryfikowane przez centralę jako zgodne z wytycznymi marki Corner i utworzyły galerię na oficjalnej stronie internetowej hotelu oraz w serwisie booking.com. Zdjęcia w przyszłości zostaną wykorzystane także do promocji hotelu w materiałach drukowanych oraz cyfrowych.
Fotograf wnętrz na Airbnb.pl Kraków
Zdjęcia apartamentu na ul Wawrzyńca 19 w Krakowie.

fotograf na booking Krakow

Fotograf na Booking.com Kraków