Ile kosztują zdjęcia? cena fotografii wnętrz oraz architektury?

Ceny sesji zdjęciowej różnią się w zależności od obiektu, ilości pomieszczeń, otoczenia oraz czasu potrzebnego na jej realizację jak również obróbkę zdjęć.  

Mały: 10-15 zdjęć:  30 zł za jedno zdjęcie
Średni: 16-28 zdjęć: 26 zł za jedno zdjęcie
Duży: 29-40 zdjęć: 19 zł za jedno zdjęcie

Ile kosztują zdjęcia z drona?- cena promocyjna!

-5 zdjęć-150 zł
-10 zdjęć -200 zł

Ile kosztuje spacer wirtualny? 250 zł- cena promocyjna!

Ile kosztuje filmik promocyjny nieruchomość? 

-Mały: 250 zł- ujęcia stabilizowane
-Średni: 370 zł -ujęcia stabilizowane wnętrza + ujęcia z drona
-Duży: 450 zł- ujęcia stabilizowane wnętrza + ujęcia z drona + ujęcia ze slidera ujęcia z drona

 

jak zrobic zdjecie mieszkania na sprzedaz, fotografia wnetrz, zdjecia wnetrz krakow,promofocus, karol kleszyk, apartamenty nowe, zdjęcia wnętrz, jak urzdzić apartament, jak zrobić zdjęcia mieszkania, jak urządzić małe mieszkanie, zdjęcia pokoju, fotograf wnętrz, fotograf kleszyk

Jak wygląda przebieg profesjonalnej sesji zdjęciowej mieszkania?

Wejdę na mieszkanie, przejdę się po wszystkich pomieszczeniach. Sprawdzę, czy wszystko będzie ładnie wyglądało w kadrze. Podzielę się z Tobą moimi sugestiami a w razie potrzeby i zasugeruję kosmetyczne zmiany. Podpowiem jakie lampy zapalić, a jakie wyłączyć? Czas, jaki będzie trwała sesja, zależy od ilości pomieszczeń Twojego mieszkania. Rozstawiamy sprzęt i zaczynam robić zdjęcia. Zacznę robić zdjęcia szerokich planów, żeby pokazać układ mieszkania, potem przechodzę do poszczególnych pokoi. Na końcu robię detale. Żeby Twoja oferta prezentowała się pięknie i przyciągała klientów, kieruję się nabytym doświadczeniem.

jak zrobic zdjecie mieszkania na sprzedaz, fotografia wnetrz, zdjecia wnetrz krakow,promofocus, karol kleszyk, apartamenty nowe, zdjęcia wnętrz, jak urzdzić apartament, jak zrobić zdjęcia mieszkania, jak urządzić małe mieszkanie, zdjęcia pokoju, fotograf wnętrz, fotograf kleszyk

Ile minut trwa sesja zdjęciowa mieszkania?

Czas potrzebny na realizację sesji zdjęciowej zależy od rodzaju obiektu będącego przedmiotem sesji. Każde pomieszczenie fotografuję ze starannością o najmniejszy detal, aby następnie wybrać najbardziej atrakcyjne zdjęcia do obróbki graficznej. W przypadku 3-pokojowego mieszkania, sesja trwa około 75 min  (łącznie z przygotowaniem i złożeniem sprzętu). Natomiast realizacja sesji dla firm budowlanych, deweloperów czy architektów trwa o wiele dłużej ze względu na jej wielowymiarowość i wielowątkowość.

Szanuję Twój czas. 30% moich klientów dostarcza mi klucze od mieszkania lub zostawia w szyfrowanym sejfie. Oszczędzają w ten sposób czas na dojazd i sesję. Klucze wrzucam im do skrzynki lub spotykamy się na mieście. Ostatnio klientka, która mieszka na co dzień w Anglii, zleciła mi sesję mieszkania na booking w Krakowie. Kluczyki czekały na mnie w szyfrowanym sejfie przy drzwiach. Gotowe zdjęcie wysłałem wysłałem jej e-mailem po 24 h.

jak zrobic zdjecie mieszkania na sprzedaz, fotografia wnetrz, zdjecia wnetrz krakow,promofocus, karol kleszyk, apartamenty nowe, zdjęcia wnętrz, jak urzdzić apartament, jak zrobić zdjęcia mieszkania, jak urządzić małe mieszkanie, zdjęcia pokoju, fotograf wnętrz, fotograf kleszyk

Kiedy dostanę gotowe wyretuszowane zdjęcia?

Czas oczekiwania na obrobione fotografie to maksymalnie 24h.  Przy zamówieniu powyżej 500 zł zdjęcia wysyłam do 12h.
Zdaję sobie sprawę, że  zdjęcia Twojego mieszkania mają zarabiać na siebie, dlatego dostarczam je szybko dbając jednocześnie o jakość każdego zdjęcia.

dobre zdjęcia wnętrz kraków

Kiedy płacę? możesz zapłacić od razu po skończonej sesji lub po dostarczeniu obrobionych zdjęć

Czy wklejasz takie przedmioty, których nie ma na mieszkaniu? Tak

kuchnia, jak wlkeić mikrofalę do zdjęcia?

Jakim sprzętem robisz zdjęcia wnętrz oraz architektury?

Do realizacji projektów wykorzystuję specjalistyczny sprzęt fotograficzny Sony A7 III  i obiektywy z najwyższej półki Canona.

-fotograf-wnetrz-krakow-zdjecia-wnetrz-architektury-mieszkania-fotografia-mieszkan-domow-nieruchomosci-hoteli-aranzacje

Jaka pora dnia jest dobra do zrobienia zdjęć wnętrz oraz architektury?

Żeby to ustalić sprawdzam prognozę pogody i celuję w słoneczne dni. Najlepszy przedział godzinowy jest między 9.00 -15.00. Zdarza mi się robić zdjęcia o godz 7.30 rano w porze letniej przy dobrej pogodzie zdjęcia wychodzą PETARDA!

Kiedy klient potrzebuje zdjęcia na już i jest brzydka pogoda to mam na to sposób. Kiedy niebo jest zachmurzone i pada deszcz to z pomocą przychodzi głęboka obróbka zdjęć. Wycinam niebo zachmurzone i wstawiam piękne niebieskie:) 

jak obrobić zdjęcie wnętrz

 

Co zrobić gdy jest niewielki dostęp światła do mieszkania? 

 Doświetlam pomszczenie odpowiednimi lampami. Zdjęcie poniżej przedstawia mieszkanie w kamienicy ze słabym dostępem do światła. Wiszące lampy, które widzimy na zdjęciu nie były w stanie doświetlić pokoju w stopniu wystarczającym. Posiadam lampy fotograficzne,  które dobieram pod zastane warunki na mieszkaniu. Sztuka zrobienia dobrego zdjęcia w takich warunkach polegała na tym, żeby oddać naturalny klimat pomieszczenia i nie przepalić zdjęcia.

promofocus, zdjęcia wnetrz

Czy warto do oferty zrobić zdjęcia nocą?

Jeżeli masz  nieruchomość w dobrej lokalizacji to warto pokazać jej mocne strony nocą. Zdjęcie poniżej zostało zrobione z dwupoziomowego  apartamentu na ul.Ludwikowskiej. Pan Rafał wynajął mieszkanie za 5.400 zł w 7 dni od zamieszczenia oferty.

-fotograf-wnetrz-krakow-zdjecia-wnetrz-architektury-mieszkania-fotografia-mieszkan-domow-nieruchomosci-hoteli-aranzacje

Jak przygotować mieszkanie do zdjęć?

-uporządkuj pomieszczenie i odkurz i umyj podłogę
-ułóż prawidłowo pościel ii wyprasuj pościel, jeżeli są widoczne fałdy czy zagięcia
-zapal światło
-schowaj niepotrzebne rzeczy
-schowaj przewody od telewizora, żeby nie wisiały, pochowaj przedłużki do prądu
Na co zwrócić uwagę fotografując łazienkę?
-dokładnie wyczyść lustro, prysznic i wannę tak, żeby nie było żadnej smugi
-zapal światło, nad lustrem i oświetlenie ledowe
-schowaj papier toaletowy, kosz na śmieci
-opuść deskę klozetową.

Czy pomagasz w ustawieniu dodatków na mieszkaniu?

Jeżeli masz kłopot w rozmieszczeniu elementów dekoracyjnych i zastanawiasz się czy kwiatek położyć w tym albo w tym miejscu to możesz liczyć na moje podpowiedzi. Pomogę Ci rozmieścić dodatki do mieszkania, wcześniej przygotowane taki sposób, żeby w kadrze pięknie się komponowało. Przed każdą sesją podpowiem Ci, jak zaaranżować pomieszczenie (tzw. home staging), aby w pełni oddać jego klimat na zdjęciu. Estetyka fotografii ma w szczególności duże znaczenie w przypadku zdjęć obiektów noclegowych i gastronomicznych umieszczanych w Internecie, na portalach typu Booking.com, Airbnb.pl. Mają one na celu wyróżnić ogłoszeniodawcę na tle ofert opublikowanych przez konkurencję oraz zaprosić odbiorców do wyboru danego obiektu na miejsce swojego wypoczynku. Na życzenie klienta wykonuję zdjęcia również po zmroku. Po zakończonej sesji wybieram najkorzystniejsze fotografie oraz poddaje je odpowiedniej obróbce. Do każdego projektu podchodzę indywidualnie dobierając najlepsze metody realizacji oraz właściwy sprzęt fotograficzny. Realizuję sesje zdjęciowe głównie w Krakowie i okolicach, jednak wyjazdy w inne części Polski nie stanowią dla mnie problemu

Czym się kieruję w trakcie sesji?

 Sesja zdjęciowa dostosowana jest do specyfiki danego pomieszczenia. Zdjęcia wnętrz i architektury – Techniki fotografowania, które stosuję różnią się w zależności od potrzeb miejsca oraz poziomu światła. Wykorzystuję szerokokątny obiektyw, lampy studyjne przenośne.

Czy robisz zdjęcia na Booking i Airbnb? -Tak

Przykładowe zdjęcia zrobiłem z uwzględnieniem standardów brandowych Hotelu Corner, które ściśle definiują aspekty techniczne, estetyczne oraz zakres zdjęć. Wynik sesji został pozytywnie zweryfikowany przez centralę jako zgodne z wytycznymi marki Corner.  Zdjęcia utworzyły galerię na oficjalnej stronie internetowej hotelu oraz w serwisie booking.com.  Zdjęcia w przyszłości mają również posłużyć do promocji hoteli w materiałach drukowanych oraz cyfrowych.

Fotograf na Booking.com Kraków

Fotograf wnętrz na Airbnb.pl Kraków

Zdjęcia apartamentu na ul Wawrzyńca 19 w Krakowie.

Ftograf wnętrz na airbnb.pl

 

Jak przygotować mieszkanie do zdjęć?

Rynek mieszkań na wynajem krótkookresowy jest w rozkwicie. Na rynku jest duża konkurencja Przed każdą sesją podpowiem Ci, jak zaaranżować pomieszczenie (tzw. home staging), aby w pełni oddać jego klimat na zdjęciu. Estetyka fotografii ma w szczególności duże znaczenie w przypadku zdjęć obiektów noclegowych i gastronomicznych umieszczanych w Internecie, na portalach typu Booking.com, Airbnb.pl. Mają one na celu wyróżnić ogłoszeniodawcę na tle ofert opublikowanych przez konkurencję oraz zaprosić odbiorców do wyboru danego obiektu na miejsce swojego wypoczynku. Na życzenie klienta wykonuję zdjęcia również po zmroku. Po zakończonej sesji wybieram najkorzystniejsze fotografie oraz poddaje je odpowiedniej obróbce. Do każdego projektu podchodzę indywidualnie dobierając najlepsze metody realizacji oraz właściwy sprzęt fotograficzny. Realizuję sesje zdjęciowe głównie w Krakowie i okolicach, jednak wyjazdy w inne części Polski nie stanowią dla mnie problemu.

Zdjęcia nieruchomości Kraków, Zdjęcia mieszkań Kraków, Fotograf wnętrz Kraków, Zdjęcia na booking airbnb. Aranżacje wnętrz zdjęcia. PromoFocus.pl

Jak wybrać dobrego fotografa wnętrz?

Zdjęcia nieruchomości Kraków, Zdjęcia mieszkań Kraków, Fotograf wnętrz Kraków, Zdjęcia na booking airbnb. Aranżacje wnętrz zdjęcia. PromoFocus.pl

Jakie są korzyści z procesjonalnych zdjęć nieruchomości?

 • gotowe pliki do wykorzystania w Internecie
 • wysoką jakość zdjęć umożliwiającą wydruk na dużym formacie
 • prawa autorskie do korzystania z fotografii
 • dostęp do kopii zapasowej zdjęć
 • gwarantowany zysk
 • kontakt na wszystkich etapach współpracy
 • terminowość
 • profesjonalne doradztwo na wszystkich etapach zlecenia
 • możliwość zaangażowania większej liczby fotografów zespołu Promofocus
 • profesjonalna obróbka zdjęć
 • rabaty

 

Zdjęcia nieruchomości Kraków, Zdjęcia mieszkań Kraków, Fotograf wnętrz Kraków, Zdjęcia na booking airbnb. Aranżacje wnętrz zdjęcia. PromoFocus.pl