Ostatnie wydarzenia związane z pandemią, spowodowały że właściciele wynajmujący mieszkania na krótki okres, przenieśli oferty na wynajem długoterminowy. Na rynku nieruchomości doszło do obniżenia cen wynajmu mieszkań.  Klient, mający do wyboru szeroki zakres lokali spełniających jego oczekiwania, ostatecznie wybierze ofertę, która najbardziej zwraca na siebie jego uwagę.

jak zrobic zdjecie mieszkania na sprzedaz, fotografia wnetrz, zdjecia wnetrz krakow,promofocus, karol kleszyk, apartamenty nowe, zdjęcia wnętrz, jak urzdzić apartament, jak zrobić zdjęcia mieszkania, jak urządzić małe mieszkanie, zdjęcia pokoju, fotograf wnętrz, fotograf kleszyk

Jak zatem zwiększyć jakość fotografii wystawionego na wynajem lub sprzedaż mieszkania?

Przede wszystkim, należy potraktować nieruchomość jako produkt wymagający wcześniejszej aranżacji, sfotografowania oraz zareklamowania klientowi.

jak-zrobic-zdjecie-mieszkania-na-sprzedaz-fotografia-wnetrz-zdjecia-wnetrz-krakow-promofocus-karolkleszyk

Jak przygotować mieszkanie do sesji zdjęciowej?

Lokal trzeba uprzątnąć. Należy zwrócić szczególną uwagę na rzeczy znajdujące się na szafkach i półkach. Najlepiej sprawdzi się minimalizm, a więc usunięcie zagracających mieszkanie przedmiotów, takich jak rzeczy osobiste, ubrania, zdjęcia rodzinne i nadmiar dekoracji.

jak zrobic zdjecie mieszkania na sprzedaz, fotografia wnetrz, zdjecia wnetrz krakow,promofocus, karol kleszyk, apartamenty nowe, zdjęcia wnętrz, jak urzdzić apartament, jak zrobić zdjęcia mieszkania, jak urządzić małe mieszkanie, zdjęcia pokoju, fotograf wnętrz, fotograf kleszyk

Jak przygotować mieszkanie do sesji zdjęciowej?

Lokal trzeba uprzątnąć. Należy zwrócić szczególną uwagę na rzeczy znajdujące się na szafkach i półkach. Najlepiej sprawdzi się minimalizm, a więc usunięcie zagracających mieszkanie przedmiotów, takich jak rzeczy osobiste, ubrania, zdjęcia rodzinne i nadmiar dekoracji. Ponadto, mieszkanie warto odświeżyć: pomalować ściany, najlepiej na neutralny kolor, zlikwidować usterki i wystające kable, wykonać inne drobne prace remontowe mające na celu zwiększenie estetyki wnętrza.  Mieszkanie powinno wyglądać jak nowe, błyszczeć i pachnieć czystością. Gdy produktem na sprzedaż jest dom, należy także zadbać o schludny wygląd jego otoczenia (skosić trawę, przyciąć krzewy i uprzątnąć liście z ogrodu). Przygotowanie lokalu do sprzedaży lub wynajmu (tzw. home staging) nie musi być pracochłonnym oraz długotrwałym procesem. Zanim mieszkanie zostanie sfotografowane warto poprosić o pomoc profesjonalistów, zajmujących się home stagingiem.

jak-zrobic-zdjecie-mieszkania-na-sprzedaz-fotografia-wnetrz-zdjecia-wnetrz-krakow-promofocus-karolkleszyk

Jak profesjonalnie sfotografować nieruchomość?

Światło

Kluczową rolę, zarówno w mieszkaniu, jak i w fotografii odgrywa światło. Pora dnia, jaką wybieramy na fotografowanie mieszkania ma bardzo ważne znaczenie. Najkorzystniej mieszkanie prezentuje się gdy jest oświetlone przez poranne lub popołudniowe słońce. W przypadku fotografowania większych powierzchni ważna jest także pogoda. Deszcz za oknem jednak nie stanowi problemu, wręcz przeciwnie – pomoże lepiej doświetlić wnętrze oraz pozwoli na zastosowanie różnorodnych technik fotograficznych. Do zdjęć można również wykorzystać oświetlenie zainstalowane w mieszkaniu – szczególnie w sypialni i łazience – które tworzy odpowiedni klimat. Najlepiej będzie wykonać kilka fotografii z zastosowaniem różnych opcji oświetlenia, porównać je i do ogłoszenia wybrać to najkorzystniejsze. Gdy w domu znajduje się kominek, należy go rozpalić, gdyż płomienie ognia nie tylko wprowadzają przytulną atmosferę, ale przede wszystkim są dodatkowym źródłem światła. Jeżeli nie ma możliwości rozpalenia kominka to warto wkleić w postprodukcji ogień. Jeżeli trafi się pochmurny dzień na sesję nieruchomości, wtedy również warto wkleić niebieskie piękne niebo.

-jak-zrobic-zdjecie-mieszkania-na-sprzedaz-fotografia-wnetrz-zdjecia-wnetrz-krakow-promofocus-karolkleszyk

Kompozycja zdjęcia

Istotny jest kadr. Zdjęcia, które umieścimy w ogłoszeniu powinny odwzorowywać stan faktyczny mieszkania. Pamiętajmy o tym, że fotografia przedstawia wygląd mieszkania, a także zawiera w sobie cenne dla klienta informacje. Przemyślmy dokładnie fotografowanie każdego pomieszczenia, co chcemy, lub czego nie chcemy eksponować, co powinno znaleźć się na pierwszym planie. Najlepiej sprawdzą się fotografie robione na wprost z zachowaniem prostych ścian, bez wprowadzania zbędnych efektów, takich jak perspektywa z lotu ptaka, czy żaby. Wszystkie rzeczy osobiste i pamiątki powinny zostać wcześniej usunięte z kadru, jeżeli nie ma takiej możliwości usuwamy je w postprodukcji. Skupmy się na pokazaniu wyłącznie naszego mieszkania. Należy zwrócić szczególną uwagę w przypadku fotografowania pomieszczeń, w których występują powierzchnie lustrzane i błyszczące, gdyż może się na nich znaleźć odbicie fotografa. Dla zawodowych fotografów nie jest to problem, gdyż odbicie w lustrze można usunąć. Warto czerpać inspirację z gotowych aranżacji i zdjęć umieszczonych w internecie przez profesjonalistów z dziedziny fotografii. 

-jak-zrobic-zdjecie-mieszkania-na-sprzedaz-fotografia-wnetrz-zdjecia-wnetrz-krakow-promofocus-karolkleszyk

Profesjonalny sprzęt

W świecie telefonów komórkowych oryginalny pomysł na fotografię nabiera większego znaczenia niż sprzęt, którym robimy zdjęcia. Jednak możliwości manualnego ustawienia parametrów czasu i przesłony są jak dotąd nie zastąpione przez smartfony. Do fotografowania mieszkania najlepiej wykorzystać obiektyw szerokokątny obejmujący swym zasięgiem większą przestrzeń. Nie będziemy robić zdjęcia samej ścianie lub stojącej w kącie szafie. Powinniśmy unikać obiektywów dających efekt rybiego oka, czyli zakrzywionych ścian. Niezbędny w fotografii wnętrz jest również statyw, który pomoże nam w planowaniu kadru oraz dobraniu właściwych parametrów czasu, oświetlenia i przesłony. Zdjęcia panoramiczne oraz wirtualny spacer świetnie sprawdzą się w fotografii dużych nieruchomości, natomiast dron to doskonałe narzędzie do fotografowania działek i ogrodów z perspektywy lotu ptaka.

 jak-zrobic-zdjecie-mieszkania-na-sprzedaz-fotografia-wnetrz-zdjecia-wnetrz-krakow-promofocus-karolkleszyk  jak-zrobic-zdjecie-mieszkania-na-sprzedaz-fotografia-wnetrz-zdjecia-wnetrz-krakow-promofocus-karolkleszyk -jak-zrobic-zdjecie-mieszkania-na-sprzedaz-fotografia-wnetrz-zdjecia-wnetrz-krakow-promofocus-karolkleszyk -jak-zrobic-zdjecie-mieszkania-na-sprzedaz-fotografia-wnetrz-zdjecia-wnetrz-krakow-promofocus-karolkleszyk   jak-zrobic-zdjecie-mieszkania-na-sprzedaz-fotografia-wnetrz-zdjecia-wnetrz-krakow-promofocus-karolkleszyk -jak-zrobic-zdjecie-mieszkania-na-sprzedaz-fotografia-wnetrz-zdjecia-wnetrz-krakow-promofocus-karolkleszyk -jak-zrobic-zdjecie-mieszkania-na-sprzedaz-fotografia-wnetrz-zdjecia-wnetrz-krakow-promofocus-karolkleszyk  mieszkania-na-sprzedaz-fotografia-wnetrz-zdjecia-wnetrz-krakow-promofocus-karolkleszyk jak-zrobic-zdjecie-mieszkania-na-sprzedaz-fotografia-wnetrz-zdjecia-wnetrz-krakow-promofocus-karolkleszyk jak-zrobic-zdjecie-mieszkania-na-sprzedaz-fotografia-wnetrz-zdjecia-wnetrz-krakow-promofocus-karolkleszyk   20-jak-zrobic-zdjecie-mi -jak-zrobic-zdjecie-mieszkania-na-sprzedaz-fotografia-wnetrz-zdjecia-wnetrz-krakow-promofocus-karolkleszyk -jak-zrobic-zdjecie-mieszkania-na-sprzedaz-fotografia-wnetrz-zdjecia-wnetrz-krakow-promofocus-karolkleszyk 25-jak-zrobic-zdjecie-mieszkania-na-sprzedaz-fotografia-wnetrz-zdjecia-wnetrz-krakow-promofocus-karolkleszyk -jak-zrobic-zdjecie-mieszkania-na-sprzedaz-fotografia-wnetrz-zdjecia-wnetrz-krakow-promofocus-karolkleszyk 28-jak-zrobic-zdjecie-mieszkania-na-sprzedaz-fotografia-wnetrz-zdjecia-wnetrz-krakow-promofocus-karolkleszyk